Головківський дошкільний навчальний заклад «Колобок»

Цивільна оборона.

Навчання дітей та дорослих, як поводити себе у надзвичайних ситуаціях.

Основні цілі та завдання  цивільного захисту

- практична перевірка здатності дітей грамотно і чітко діяти з метою захисту свого здоров’я та життя у надзвичайних ситуаціях;

- виховання впевненості дошкільників у ефективності заходів, що проводяться цивільним захистом;

- формування та розвиток у вихованців високих морально-психологічних якостей: відваги, мужності, витримки, ініціативи, спритності, здатності самовіддано виконувати завдання цивільного захисту.

Тема. "Ази Цивільної оборони".   Мета: вправляти у засвоєнні та використанні знань із цивільної оборони, вміти знаходити вихід з будь-якої ситуації;

розвивати пам`ять,зв'язне мовлення;

виховувати вміння правильно поводитись в критичних ситуаціях

Матеріал: аптечка, ліхтарик, запис тривожних сигналів.

Хід заняття

І.Вступна частина.

Діти!Ви всі знаєте,що зараз наша країна - Україна переживає часи складних випробовувань. Ви  всі бачили ,як екстремісти бомблять наші міста і села. Щоб не розгубитися у надзвичайній ситуації,треба знати,що робити і зберігати спокій. Ось і ми з вами сьогодні будемо тренуватися поводити себе врівноважено в надзвичайній ситуації.

ІІ. Основна частина.

Якщо нам загрожує небезпечна ситуація,ми повинні знати та дотримуватись певних правил:

Правило 1.

При виникненні НС дорослі люди повинні мати  з собою посвідчення особи-паспорт,а дітям в кишені потрібно покласти записку з іменем дитини,номером телефону батьків та адресою батьків та близьких людей. Ось я вам зараз роздам такі записочки,а ви їх покладіть до кишені. Крім посвідчення особи,дорослі повинні мати з собою аптечку,запас води,ліхтарик та їжу(показ потрібних предметів).

Нас із вами повідомляють про небезпеку ось таким сигналом(прослуховування сигналу).

Діти,а що ж ми з вами будемо робити,якщо небезпека виникне тоді,коли ми знаходимось в дитячому садочку?

По-перше:

- треба швидко вийти з приміщення та знайти природне укриття(канава або яма). Або  ще можна лягти на землю і накрити голову руками. Ось так(вихователь, показує та виконує цей рух разом з дітьми). Рот при цьому повинен бути трохи відкритим ,щоб нас не контузило.

По-друге:

- не можна підіймати із землі будь-які предмети. Це може бути небезпечно!

Запам’ятайте це!

По-третє:

Якщо почалось бомбардування,а ми не встигли вийти з приміщення,то ми повинні стати в дверях,присісти та накрити голову руками. Ось так(вихователь показує).А тепер давайте разом з вами спробуємо.

По-четверте:

- може бути викид хімічно-небезпечних речовин,про це буде  свідчить  безперервний сигнал сирени. Для збереження здоров’я ,треба надягти маску індивідуального  захисту,або прикласти до носу тканину складену в кілька разів.

ІІІ. Заключна частина

Ось, дітки ми з вами і познайомилися з основними правилами цивільної оборони. Запам’ятайте їх та розкажіть їх своїм батькам. Але давайте всі будемо вірити в те,що нам не доведеться ними скористатися і майбутньому, і що нас чекає мирне небо над головою. Миру та злагоди всім нам.

День ЦО

• Вдосконалення дітьми теоретичних знань та практичних навичок дій в умовах екстремальних ситуацій;
  • Практична перевірка здатності дітей за сигналом оповіщення ЦО;
  • Користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.

Фотозвіт проведеної з середньою групою бесідою на тему : «Обережно – можливе отруєння хімічною речовиною!»

Ознайомлення дітей з засобами захисту .

Наочний показ дітям вдягання засобів індивідуального захисту.

1. Дидактична гра "Аварія".
Мета: учити дітей використовувати найпростіші засоби індивідуального захисту (марлеві пов'язки, хустки, рушники тощо) і в найкоротший термін покинути зону зараження; виховувати спритність, сміливість.
Матеріали для гри : марлеві пов'язки за кількістю дітей, аерозоль з неприємним запахом.
                           Хід гри
Вихователь повідомляє, що на кухні стався вибух газу, а він має неприємний і дуже шкідливий вплив на організм людини. Щоб цього уникнути потрібно навчитися користуватися марлевими повз'яками, щоб цей запах не нашкодив організму.
Спочатку вихователь сам показує як потрібно це робити, а потім пропонує дітям повторити ті ж самі дії. Гра повторюється декілька разів для засвоєння дітьми дій.

. Бесіда - гра: сигнал "Увага всім".
Мета: формувати в дітей поняття про причини подання сигналу, учити
правил поведінки під час екстремальних повідомлень (при аваріях, стихійних
лихах, загроз і хімічного та радіаційного зараження). Виховувати уважність,
організованість, дисциплінованість.
                                                Хід гри
  Вихователь розповідає театралізовану казочку «Про прудке кошеня».
 Жило у великому місті кошенятко. Звали його Мурчиком. Воно було дуже слухняним,розумним ,швидким та мало гарний слух. Одного ранку його розбудив дуже  сильний  неприємний звук. Воно побачило, що всі люди  та діти з котиками та собачками на руках швидко бігли, ніби тікали від когось. Мурчик подумав, що сталося щось страшне і неприємне, якщо всі люди втікали, і вирішив бігти за ними. Швидко кошеня забігло у підвал великого будинку і сховалося за коробкою, а зі слів людей зрозуміло, що на вулиці стало небезпечно і краще сховатися подалі.
 Отже і ми з вами зараз будемо вчитися ховатися від небезпечного сигналу, готові!?
Діти граються на килимку. Стрибають,бігають, а коли чують сигнал ,швидко стають в один рядок і дрібними кроками виходять швидко із кімнати. Гра повторюється кілька разів.

Окремі сторінки