Цивільна оборона.
Навчання дітей та дорослих, як поводити себе у надзвичайних ситуаціях.
Основні цілі та завдання цивільного захисту
- практична перевірка здатності дітей грамотно і чітко діяти з метою захисту свого здоров’я та життя у надзвичайних ситуаціях;
- виховання впевненості дошкільників у ефективності заходів, що проводяться цивільним захистом;
- формування та розвиток у вихованців високих морально-психологічних якостей: відваги, мужності, витримки, ініціативи, спритності, здатності самовіддано виконувати завдання цивільного захисту.
Тема. "Ази Цивільної оборони". Мета: вправляти у засвоєнні та використанні знань із цивільної оборони, вміти знаходити вихід з будь-якої ситуації;
розвивати пам`ять,зв'язне мовлення;
виховувати вміння правильно поводитись в критичних ситуаціях
Матеріал: аптечка, ліхтарик, запис тривожних сигналів.
Хід заняття
І.Вступна частина.
Діти!Ви всі знаєте,що зараз наша країна - Україна переживає часи складних випробовувань. Ви всі бачили ,як екстремісти бомблять наші міста і села. Щоб не розгубитися у надзвичайній ситуації,треба знати,що робити і зберігати спокій. Ось і ми з вами сьогодні будемо тренуватися поводити себе врівноважено в надзвичайній ситуації.
ІІ. Основна частина.
Якщо нам загрожує небезпечна ситуація,ми повинні знати та дотримуватись певних правил:
Правило 1.
При виникненні НС дорослі люди повинні мати з собою посвідчення особи-паспорт,а дітям в кишені потрібно покласти записку з іменем дитини,номером телефону батьків та адресою батьків та близьких людей. Ось я вам зараз роздам такі записочки,а ви їх покладіть до кишені. Крім посвідчення особи,дорослі повинні мати з собою аптечку,запас води,ліхтарик та їжу(показ потрібних предметів).
Нас із вами повідомляють про небезпеку ось таким сигналом(прослуховування сигналу).
Діти,а що ж ми з вами будемо робити,якщо небезпека виникне тоді,коли ми знаходимось в дитячому садочку?
По-перше:
- треба швидко вийти з приміщення та знайти природне укриття(канава або яма). Або ще можна лягти на землю і накрити голову руками. Ось так(вихователь, показує та виконує цей рух разом з дітьми). Рот при цьому повинен бути трохи відкритим ,щоб нас не контузило.
По-друге:
- не можна підіймати із землі будь-які предмети. Це може бути небезпечно!
Запам’ятайте це!
По-третє:
Якщо почалось бомбардування,а ми не встигли вийти з приміщення,то ми повинні стати в дверях,присісти та накрити голову руками. Ось так(вихователь показує).А тепер давайте разом з вами спробуємо.
По-четверте:
- може бути викид хімічно-небезпечних речовин,про це буде свідчить безперервний сигнал сирени. Для збереження здоров’я ,треба надягти маску індивідуального захисту,або прикласти до носу тканину складену в кілька разів.
ІІІ. Заключна частина
Ось, дітки ми з вами і познайомилися з основними правилами цивільної оборони. Запам’ятайте їх та розкажіть їх своїм батькам. Але давайте всі будемо вірити в те,що нам не доведеться ними скористатися і майбутньому, і що нас чекає мирне небо над головою. Миру та злагоди всім нам.
День ЦО
- Вдосконалення дітьми теоретичних знань та практичних навичок дій в умовах екстремальних ситуацій;
- Практична перевірка здатності дітей за сигналом оповіщення ЦО;
- Користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.
Фотозвіт проведеної з середньою групою бесідою на тему : «Обережно – можливе отруєння хімічною речовиною!»
Ознайомлення дітей з засобами захисту .
Наочний показ дітям вдягання засобів індивідуального захисту.
правил поведінки під час екстремальних повідомлень (при аваріях, стихійних
лихах, загроз і хімічного та радіаційного зараження). Виховувати уважність,
організованість, дисциплінованість.